Koçluk İle Işık Ol

Enerji bedenleri tekamül ediyor.Ruhsal olarak geliştikçe, daha yüksek frekansta titreşim gösterebildiğimizden, bilincin dönüşümü ile parlak bir ışık kaynağı haline gelmek ve dönüştükçe bizimle birlikte tüm kainata yayılan dönüşümü  gerçekleştirmek tanımına, KOÇLUK dersek, Koçluk ve dönüşümün birbirine dost kavramlar olduğunu görebiliriz.

Yaşam Koçluğu ,yaşamın bütününü kapsayan ,değişim,dönüşüm,gelişim gibi kavramları içinde barındıran, bütünsel iyi olma sürecine hizmet eden sistemler bütünü..

Daha sevecen olmak,kendine inanmak,bağışlamak,şefkatli olmak,binbir çeşit duygu içinden geçip gidebilmek,en az çaba ama istikrar ile hayalleri gerçeğe dönüştürebilmek,

Ekoloji,bilim,teknoloji,eğitim,din,psikoloji,metafizik,barış hareketi,medya alanlarında insanlık için yeni vizyonlar geliştirebilmek,

Ve daha fazlası….

Yaşam Koçluğundan destek alarak, yüksek bilince giden yolda, dağa tırmanır gibi yol alan ,neyi başarabileceği ile vizyon oluşturup,farklı düşünen ,sevgi ve ışık ile yolunu aydınlatan ve kolaylaştıran,adımlarını daha güvenli atan,daha hızlı tırmanan,geriye ışığını ve bilgeliğini bırakan,cesaretle yoluna devam eden her birey, kazanımlarıyla, yeni vizyonlara da rehber olacaktır.

Dünyada uyanışın eşiğinde olan binlerce insan,hangi bilgiyi arayacağını,nereye döneceğini bilmiyorsa eğer,bütünsel iyi olma haline hizmet eden yaşam koçu ile perdelerini kaldırabilir.

Kendi yoluna ve gerçeğine uyanışına, tanık olur.Uyanan başka ruhların uyanışına da, hizmet eder.

Çocukluktan itibaren her ruhun uyandırılmayı bekleyen misyonu vardır.Güçlü bir içsel kuvvet,tüm zorluklara rağmen ,seni amacına bulmaya iter.

Öz eleştiri,kuşku içinde kaybolmuşluk,bazen aşırı tevazu yüzünden, yüksek amacını gerçekleştirmede etkililiğini kaybetmiş olabilirsin.Eğer,yüksek amacını henüz bulamadıysan bil ki,yapmakta olduğun her adım ,seni, bu yüksek yola götürmektedir.

Sadece hayallerine inan.Zihninin gürültülerinden, sessizlik anlarına sahip çıkarak sıyrıl ve içindeki dünyaya dalış yap.Gelen mesajları al ve yola koyul.Dünyadaki tüm çalkantılar ,öğreneceğin derslerin ve senin o enerjilerin ortasında kendi ışığını korumanla ve yaymanla gücünü yitirecek.

Geriye sadece ışık ve parlaklık kalacak.

Zor bir çocukluk geçirmiş olabilirsin.Çevrendekiler tarafından yanlış anlaşılmış veya takdir edilmediğini hissetmemiş de olabilirsin.Çevrendeki herkesi hoşnut etmek için uğraşmış,bunu başarmış ama sen boşlukta kalmış olabilirsin.Kim olduğunu unutmuş,başkalarının acıları ve yükleri ile onların sorunlarını onlar adına çözmeye çalışan ama kendini boşlukta hisseden ruh olma hali…

Seçmiş olduğun her zorluk ,hayatının amacı için ,aslında senin karakterini güçlendirdi.Başkaları senin kim olduğunu tanımlamasa da ,sen dış onaylanmaya ihtiyaç duymadan sadece kendine inanarak kendine yeterli  ve bağımsız olabilir ve de özgürleşebilirsin.Bu yolculuk senin de başka ruhların neler yaşadıklarının daha çok farkına varmanı sağlayarak, şefkatini geliştirebilir.

Çocukluğunda yalnız ve tanınmayan bir değildin.Ebeveynlerin seni kendilerini tanıdıkları ölçüde tanıyorlardı sadece.

Yaşam Koçluğu sana ayna görevi yapar ve içsel olarak ne kadar güçlü olduğunu ,kendini hangi zor durumun içinde bulursan bul ,onu dönüştürmenin bir yolunu bulacağını bilirsin.

Önceliğin,kendini iyileştirmek .Sen iyileştikçe,etrafın iyileşecek.

Uçmaya çalışan bir kuşun ,kolay uçmak için hava akımına nasıl ihityacı varsa,senin de gelişmek için bazen,harekete,çalkantıya ihtiyacın var.

Gelişmek her zaman krizlerle bağlantılı olmasa da,işler karıştığında,eski tutumlar işe yaramadığında

değişim çanları sesini duyurduğunda, yaşamda aktif rol oynamak sık rastlanılan bir durumdur.

O zaman…

Senin de çanların çalıyorsa,değişime yelken aç.

İlk adımın,profesyonel yaşam koçunla beraber yola çıkmak olabilir.

Yolun ışığa hizmet etsin.

Sevgiyle ve daima umutla

Mehtap Hersek Akkoyunlu

Leave A Reply

Navigate